Prøve planer

Her finder du planer over de skriftlige

og mundtlige prøver 2017

Prøveplan maj/juni 2017

De skriftlige prøver afholdes efter følgende plan:

Tirsdag den 2. maj
kl. 10.00-11.00 FP9 Dansk,retskrivning
kl. 11.30-11.30 FP9 Dansk, læsning
kl. 12.00-15.00 FP10 Tysk
Onsdag den 3. maj
kl. 9.00-10.00 FP9 Matematik uden hjælpemidler
kl. 10.00-13.00 FP9 Matematik med hjælpemidler
kl. 14.00-18.00 FP10 Matematik
Torsdag den 4. maj
kl. 9.00-12.30 FP9 Dansk, skriftlig fremstilling
kl. 13.30-17.30 FP10 Dansk, skriftlig fremstilling
Fredag den 5. maj
kl. 9.00-12.00 FP9 Engelsk udtræksfag
kl. 13.00-16-00 FP10 Engelsk
Mandag den 8. maj
kl.9.00-12.00 FP9 Tysk udtræksfag og frivilligt valgfag
kl. 13.00-16.00 FP10 Fransk
Tirsdag den 9. maj
kl. 9.00-12.00 FP9 Fransk udtræksfag og frivilligt valgfag
Onsdag den 10. maj
kl. 9.00-9.30 FP9 Biologi udtræksfag
kl. 9.00-9.30 FP9 Geografi udtræksfag
kl. 9.00-9.30 FP9 Fysik/kemi udtræksfag
Torsdag den 11. maj
 kl. 9.00-12.00 Forbeholdt forsøgsarbejder

 

Prøveplaner for de mundtlige prøver:

De mundtlige prøveterminer og prøvedatoer i skoleåret 2017/2018 kan du se her:

Dato Hold Fag Lærer Lokale
Tirsdag d. 6/6 10. A Fysik Lasse Petersen Nordenskov
Onsdag d. 7/6 10. A Fysik Lasse Petersen Nordenskov
Torsdag d. 8/6 A Dansk Jane Agerbo Teaterhus tv
B Dansk Stefan Laustsen 1o. kl. hus
C Dansk Cæcilie Steffensen Teaterhus th
Fredag d. 9/6 A Dansk Jane Agerbo Teaterhus tv
B Dansk Stefan Laustsen 1o. kl. hus
C Dansk Cæcilie Steffensen Teaterhus th
Dato Hold Fag Lærer
Mandag d. 12/6 A Engelsk Jesper Thoning Teaterhus th
B Engelsk Jane Agerbo Teaterhus tv
C Engelsk Stefan Laustsen 1o. kl. hus
Tirsdag d. 13/6 A Engelsk Jesper Thoning Teaterhus th
B Engelsk Jane Agerbo Teaterhus tv
C Engelsk Stefan Laustsen 1o. kl. hus
Onsdag d. 14/6 10. A Matematik PV Mølgaard 1o. kl. hus
Torsdag d. 15/6 9. A Naturfag Jesper Thoning/Bastian Colding Nordenskov
9. B Tysk Cæcilie Steffensen Teaterhus th
10. A Matematik PV Mølgaard 1o. kl. hus
Fredag d. 16/6 9.A Naturfag Jesper Thoning/Bastian Colding Nordenskov
9. B Tysk Cæcilie Steffensen Teaterhus th
Dato Hold Fag Lærer
Mandag d. 19/6 9. A Historie Anne Venzel 1o. kl. hus
9. B Naturfag Jesper Thorning/Bastian Colding Nordenskov
Tirsdag d. 20/6 9. A Historie Anne Venzel 1o. kl. hus
9. B Naturfag Jesper Thorning/Bastian Colding Nordenskov
10. A Tysk Cæcilie Steffensen Teaterhus th

 

Øse Efterskole

Sønderskovvej 130 Øse
6800 - Varde
Telefon: 75298505
Mail: kontoret@oese.dk